چند اسباب بازی ساده ولی سرگرم کننده

واقعیت اینه که سرگرم کردن یه بچه 4.5 ماهه طوری که هم لذت ببره و در ضمن چیزی یاد بگیره چندان کار راحتی نیست؛ چون مهارت های حرکتیش در حد پایینی هست و حتی نمی تونه بشینه و با چیزی بازی کنه. از عروسک و اسباب بازی های پیچیده هم سر در نمی یاره و مهم تر از همه اینکه حتی نمی تونه یک شی رو درست در دست بگیره. اگر هم بگیره بیشتر می خواد اونو بخوره پس دادن بیشتر اشیا به دستش امن نیست. در نتیجه توی این سن بیشتر بازی ها باید توسط مادر یا کس دیگه برای بچه انجام و رهبری بشه و اگه همه بچه ها مثل ملودی باشن و چندان علاقه ای به تماشای تلویزیون نداشته باشن، مامان باید در تمام اوقات بیداری بچه شخصا مشغول سرگرم کردنش باشه که البته لذت بخش هم هست. من و ملودی هم در طول روز بازی های زیادی با هم انجام می دیم . این چند تا بازی با اسباب بازی های ساده هستن و ملودی بسیار باهاشون سرگرم می شه:

-         فرفره های رنگی

این بازی رو من و ملودی درست کردیم .ما با این فرفره های رنگی بزرگ اینطوری بازی می کنیم که ملودی رو می ذارم تو تختش، هر دفعه یه موزیک بی کلام با ریتم های مختلف براش می ذارم ، یک یا دو تا از فرفره هارو تو دستام می گیرم و سعی می کنم متناسب با ریتم موزیک اونارو براش حرکت بدم، بالا و پایین و چپ و راست می برم، سرعت حرکتشون رو کم و زیاد می کنم و طوری تکونشون می دم که تو هوا بچرخن. گاهی هم به جای موزیک خودم بادهان براش صداهای ریتمیک مختلف در می یارم و فرفره ها رو تکون می دم. این بازی اول اینکه تمرین خیلی خوبی برای چشم هاست و ملودی دائم مسیر حرکت فرفره هارو به همه جهات دنبال می کنه، هم چنین موسیقی هم گوش می ده و با حرکت فرفره ریتم رو درک می کنه، در ضمن کلی هم ذوق می کنه و می خنده و دست و پا می زنه به طوریکه غالبا بعد از این بازی خوابش می گیره!

-         حلقه های رنگی

این وسیله که برای بازی بچه ها از 6 ماهگی هست و تو جاهایی که اسباب بازی آموزشی دارن پیدا می شه . ما باهاش اینطوری بازی می کنیم که من ملودی رو به وسیله شونصد تا بالش به حالت نیمه نشسته قرار می دم و اینارو می ریزیم لای دست و پاش. اونم کلی ذوق می کنه ، چون می تونه راحت این حلقه های توخالی رو بگیره دستش و ببره سمت دهنش و امن هم هست. گاهی این حلقه ها بر اثر دست و پا زدناش می افته تو پاهاش و کلی تلاش می کنه تا اونارو از پاش در بیاره!

-         عروسک های انگشتی

این عروسکا خیلی بامزه هستن و خوبیش اینه که به راحتی می شه همه جا اونارو برد. هرچند که بچه اینقدری هنوز هیچ شناخت و تصوری نسبت به این حیوانات و اشکال نداره ولی از رنگی بودن اونا و اینکه مامان اونارو تکون بده و باهاشون نمایش اجرا کنه و شعر بخونه خیلی لذت می بره

اینم که هشت پای معروف ملودیه و همیشه تو تختشه و ملودی خیلی باهاش دوسته. وقتی از خواب پا می شه و اونو می بینه حتی اگه منو نبینه احساس امنیت می کنه و گریه نمی کنه. تازگی ها هم خیلی بهش دست می زنه و با دستای کوچولوش صورت و پاهای اونو لمس می کنه و باهاش حرفم می زنه! تو  پاهای این هشت پا هم سوت داره که نت های موسیقی هستن و می شه باهاش دو تا آهنگ زد و من اونارو برای ملودی می زنم.

/ 3 نظر / 115 بازدید
الهام

سلام من از وبلاگ شما بازديد کردم و شمارو به بازديد از وبلاگ خودم به نام "چيزي که هيچ جا نمي توني لنگشو ببيني" دعوت مي کنم . اگر هم شما مايل بوديد منو به اسم "چيزهايي که هيج پيدا نميشه" لينک کنيد و به بنده اطلاع دهيد تا من هم شما رو لينک کنم با تشکر www.bazar.rozblog.com

خاله مریم

چشم به هم بزنی میرسی به خاله بازی!

pari

lotfan bego az kodom foroshgah va koja arosak angoshti kharidi?